Dlaczego warto dbać o Życie Bez Chemii?

Czyli: dlaczego powinieneś przeczytać tego bloga

1. Chemia ma negatywny wpływ na nasze organizmy. Jest cichym zabójcą, który kroczy powoli. Ciężko powiązać objawy chorobowe z używaniem lub spożywaniem konkretnych produktów. A nawet jeśłi zwrócisz na to uwagę to będą Cię zapewniać, że wcale tak nie jest. A przecież wpływ wielu składników zawartych w codziennych produktach spożywczych jest powszechnie uznany za szkodliwy, a mimo to stosuje się je bez żadnych przeszkód, a co gorsza rekomenduje poprzez reklamy także dzieciom. Szkodliwe toksyny powoli więc odkładają się w naszych organizmach doprowadzając do chorób przewlekłych, w tym eksplozji chorób nowotworowych.

2. Nieświadomie używasz tych produktów na codzień. Umówmy się: nie każdy z nas ma czas na czytanie etykiet lub nie wie jak można by zastąpić niezbędne mu produkty innymi, zdrowszymi alternatywami. I nie ma się co dziwić - zapracowani i zaganiani każdego dnia nie potrafimy skutecznie zmieniać swoich nawyków. Zresztą w wielu wypadkach i tak jesteśmy przekonani, że produkt, który używamy jest pozbawiony szkodliwych substancji, bo na etykiecie ma napisane... "eko", albo "100% naturalny". A tymczasem pierwszy składnik tych produktów to np. cukier - tak było w przypadku bardzo znanej marki "zdrowych" soków owocowych dla dzieci.

3. Szkodliwa chemia to nie tylko jedzenie. Chemia oddziaływuje na nas nie tylko przez pożywienie. To leki na przeziębienie, na lepszy sen, na ból głowy, to środki czystości takie jak proszki do prania, płyny do płukania, to wreszcie środowisko, w którym żyjemy z jego zanieczyszczeniami fizycznymi (smog, spaliny itp.) oraz elektromagnetycznymi. 

4. Musisz się przed tym bronić. Jeśli nie chcesz figurować w smutnych statystykach kolejnych chorych na choroby przewlekłe to "życie bez chemii" jest jednym z tych elementów, które po prostu musisz wprowadzić do swojego życia. Naturalnie inaczej się na to patrzy gdy ma się lat 20-kilka, ale gdy zrozumiemy i spojrzymy na prawdziwe przyczyny naszych chorób przewlekłych, to bardzo, bardzo często są związane z tym jak żyjemy i jak mocno chemia ingeruje w nasze życie. Zmieniajmy to.

Pozostaw swój email, podeślę Ci trochę sposobów na unikanie chemii:

Mam na imię Piotr i prowadzę tego bloga oraz bloga "Polaku, lecz się sam!". Moją misją jest uświadamianie jak największej liczby ludzi na temat tego, że istnieje alternatywa dla świata pokazywanego nam w reklamach leków, niezdrowych produktów spożywczych, i że można pokonać wiele chorób zmieniając swój styl codziennego życia. 

Jeszcze więcej ciekawych informacji, które publikuję wraz z moim zespołem znajdziesz na naszym facebookowym profilu, wpadnij także na YouTube'owy kanał z webinarami.