8 stycznia 2018

Naturalne sposoby walki z trądzikiem

Trądzik nie jest jedynie przypadłością wieku młodzieńczego ale bardzo często dotyczy także osób znacznie starszych, które dawno już zapomniały o okresie dojrzewania i związanych z nim zmianach hormonalnych. Jak naturalne i szybko usunąć szpecące wyląd i utrudniające kontakty towarzyskie krosty?
Trądzik może przybierać wiele postaci, od łagodnych i stosunkowo krótkotrwałych, do przewlekłych i często pozostawiających po sobie szpecące i trudne do usunięcia blizny.
Leczenie trądziku
Wybór metody leczenia trądziku zależy przede wszystkim od stopnia nasilenia dolegliwości. W przypadku dużego nagromadzenia ropnych krost, cyst często przechodzących w czyraki oraz nasilonego odczynu zapalnego skóry konieczne może być zastosowanie terapii antybiotykami, sterydami lub innymi silnie działającymi lekami, dlatego jeżeli domowe metody łagodzenia trądziku nie przynoszą efektów należy zawsze skonsultować się z dermatologiem.

Jak powstaje trądzik?


 

Źródło: http://tradzik-pospolity.pl

Naturalne metody leczenia trądziku
CynkTrądzik najczęściej towarzyszy osobom posiadającym cerę tłustą lub mieszaną, a powstające krosty i zaskórniki są jedynie objawem toczącej się w głębszych partiach skóry choroby, dlatego podstawą leczenia trądziku jest odpowiednia pielęgnacja cery, która ma na celu wyregulowanie pracy gruczołów łojowych, oczyszczenie skóry z powodujących wykwity bakterii oraz zapobieganie roznoszeniu się krost na inne partie twarzy, szyi, pleców czy ramion.
Chcąc skutecznie walczyć z trądzikiem należy także zmienić dietę, która w znacznym stopniu wpływa na nasilanie się dolegliwości. Dieta przeciwtrądzikowa wymaga eliminacji tłuszczów zwierzęcych, słodyczy, ostrych przypraw, kawy i mocnej herbaty oraz używek, które widocznie pogarszają stan cery. Osoby posiadające skłonność do występowania niedoskonałości na skórze powinny stosować zdrową i lekkostrawną dietę, w której nie może zabraknąć witamin i minerałów wpływających na właściwe funkcjonowanie skóry m.in.: witaminy A, C, E, witamin z grupy B oraz cynku.
Polecamy stosowanie tego cynku: Cynk Chelat aminokwasowy – w naturalnej postaci i cieszy się dobrą opinią wśród przyjmujących.
Pielęgnacja cery trądzikowej
Cera trądzikowa wymaga starannego oczyszczania kosmetykami, które nie zawierają mydła oraz alkoholu, wyjątkiem jest mydło siarkowe, które reguluje wydzielanie sebum, oczyszcza pory skóry i wpływa na poprawę jej wyglądu. Ważnym elementem pielęgnacji cery trądzikowym jest nawilżanie skóry oraz absolutne zaprzestanie wyciskania i rozdrapywania krost, gdyż powoduje ono powstawanie brzydkich blizn potrądzikowych. Pomocne w leczeniu trądziku są także zioła m.in.: fiołek trójbarwny, korzeń łopianu, rdest ptasi, kora dębu, rumianek, mniszek i nagietek lekarski. Z ziół możemy wykonać odwar, który nadaje się zarówno do picia, jak i przemywania skóry.
Główne zdjęcie: brufoli.biz

zyciebezchemii

Click Here to Leave a Comment Below

Leave a Reply: