8 stycznia 2018

Jak pozbyć się przeziębienia bez lekarstw

Infekcje wirusowe najczęściej przytrafiają się nam w okresie jesiennego i wiosennego przesilenia. Katar, kaszel i niewielka gorączka to typowe objawy przeziębienia, które możemy na początku leczyć domowymi sposobami.
Przeziębienie w przeciwieństwie do grypy możemy skutecznie wyleczyć z pomocą domowych i znanych od wielu pokoleń metod. Jak odróżnić niebezpieczną grypę od zwykłego przeziębienia?
Objawy przeziębienia zwykle nie utrudniają nam normalnego funkcjonowania. Wodnisty katar, kichanie, drapanie w gardle oraz niewysoka gorączka nie należą do przyjemnych objawów, jednak pozwalają nam wykonywać codzienne czynności. Typowymi objawami, które pozwolą odróżnić grypę od przeziębienia jest wysoka gorączka oraz bardzo szybkie pogorszenie stanu zdrowia. Osoba chora na grypę nie ma sił wstać z łóżka i jest bardzo osłabiona.
Zarówno grypę, jak i przeziębienie wywołują wirusy, dlatego stosowanie na te dolegliwości antybiotyków nie jest skuteczne. W leczeniu grypy i przeziębienia najczęściej stosuje się leki przeciwgorączkowe i przeciwzapalne, wykrztuśne oraz rozgrzewające.
Jeżeli podejrzewamy, że zaatakował nas wirus grypy domowe metody leczenia powinniśmy stosować przez krótki czas i jeżeli nasz stan będzie się pogarszał musimy udać się do lekarza.
Naturalne sposoby na przeziębienie
Najlepszym lekarstwem na przeziębienie jest odpoczynek i sen. Organizm potrzebuje regeneracji, aby zwalczyć chorobę, dlatego lepiej nie wychodzić z domu i położyć się do łóżka. Tak, wiem, zaraz usłyszę, że się nie da, bo praca, bo dzieci. Ale przynajmniej zostańmy w domu i w chwilach, w których możemy poleżmy w łóżku. Pamiętacie jak byliście dziećmi? Jak ktoś miał przeziębienie mam kazała leżeć w łóżku i nie było zmiłuj. A zlekceważenie przeziębienia może przerodzić się w  coś poważniejszego: może skończyć się powikłaniami, które mogą być bardzo poważne w skutkach (łącznie z chorobami serca!)
sok malinowyNajlepsze sposoby na przeziębienie znamy wszyscy, jednak czasami boimy się je stosować i zastępujemy domowe metody pozornie stawiającymi nas na nogi lekami bez recepty, które tylko maskują chorobę. Jeżeli chcesz szybko wyleczyć przeziębienie koniecznie wypróbuj:

  • Syrop z cebuli – na suchy i męczący kaszel
  • Inhalacje naparem mięty, rumianku oraz olejku eukaliptusowego – pomagają udrożnić nos
  • Sok malinowy – rozgrzewa i pomaga obniżyć gorączkę – tylko UWAGA! Nie kupujcie tych z cukrem, tych rozrobionych z przeróżnych zagęstników i z dodatkiem konserwantów. Poszukajcie naturalnego, tłoczonego tylko z malin i bez dodatku cukru, takiego jak ten
  • Miód – lipowy działa wykrztuśnie, przeciwgorączkowo oraz przeciwzapalnie, łagodzi ból gardła – tu podobnie, żadnych miodów z marketów! Kupujcie tylko z lokalnych pasiek, ekologiczny, żaden wielokwiatowy (hit z jednego z marketów: „Miód pszczeli z pasiek z terenu Unii Europejskiej” – czytaj po polsku: zlewki skąd się da). Da się dobry miód znaleźć także w internecie, np. tutaj.
  • Herbatkę lub suszony kwiat lipy – działa napotnie, przeciwgorączkowo i wykrztuśnie
  • Syrop z czosnku – zabija wirusy
  • Sok z czarnego bzu i aronii – wzmacnia odporność i mobilizuje układ immunologiczny do lepszej pracy

Przeczytaj jak zrobić syrop z czosnku, który działa przeciwzapalnie oraz profilaktycznie.
 
O blogu Polaku, lecz się sam! Na naszym blogu znajdziecie informacje dotyczące zdrowego, naprawdę zdrowego sposobu odżywiania, co robić by nie zachorować, co robić gdy już się zachoruje – tak naprawdę chcemy agregować te wszystkie informacje, które gdzieś w internecie funkcjonują, ale są lepiej lub gorzej widoczne, a czasem zupełnie nieodkryte. Chcemy Wam pokazać świat, w którym zdrowie i uzdrawianie to połączenie leczenia ciała, podświadomości i ducha. A takiego podejścia tradycyjna medycyna niestety Wam nie zapewni. Zajrzyjcie także na nasz profil na facebook’u: https://www.facebook.com/PolakuLeczSieSam
Zdjęcie: źródło www.veseligsridzinieks.lv

zyciebezchemii

Click Here to Leave a Comment Below

Leave a Reply: