8 stycznia 2018

3 naturalne suplementy poprawiające wygląd skóry

Kiedy chcemy zadbać o skórę, wiele z nas kieruje się do drogerii bądź apteki, sądząc, że aktualnie modny krem lub serum rozwiąże problem. Niestety jest to często zawodne. Lepiej zadbać o skórę od wewnątrz. 
Drogeryjne kosmetyki są produkowane w jednym celu – sprzedaż. Jeśli jakiś krem nam pomaga to bardzo często jego działanie kończy się wraz z zakończeniem używania. Tym sposobem idziemy i kupujemy jeszcze raz ten sam kosmetyk, a może nawet i całą serię wraz z tonikiem i maseczką, aby rezultat był jeszcze „lepszy”. I tak właśnie wydajemy fortunę na kosmetyki.
A o skórę najlepiej zadbać od wewnątrz, dostarczyć jej wszystkich niezbędnych składników, a przy okazji odżywić też resztę ciała. Poniżej lista 3 substancji, które warto uwzględnić w swojej diecie, aby poprawić wygląd skóry.

1. Kwasy tłuszczowe omega

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe są niezbędne do produkcji lipidów międzykomórkowych – „kleju” pomiędzy „gałązkami” warstwy rogowej naskórka, czyli powierzchni skóry. Działają również przeciwzapalnie na podrażnioną skórę. Dwa typy kwasów tłuszczowych są niezbędne, czyli muszą być dostarczone poprzez pożywienie – omega 3 i omega 6.
Te najlepszej jakości można znaleźć w zimnotłoczonych olejach, np. lnianym, konopnym, z czarnuszki. Są to jedne z najbardziej wartościowych olejów, które warto wprowadzić do diety.

2. Siarka

Nie często mówi się o tym pierwiastku w kontekście diety, ale jest on naprawdę bardzo ważny dla naszego zdrowia. Najlepszym źródłem siarki w diecie jest proszek MSM.
Wpływa również zbawiennie na skórę, ponieważ siarka niezbędna jest do syntezy kolagenu, który nadaje skórze strukturę i siłę. Rozpad kolagenu lub niewystarczająca produkcja spowodowana starzeniem się jest jednym z głównych czynników powstawania zmarszczek, a siarka znacząco wpływa na produkcję kolagenu w skórze.

3. Witamina C

Powszechnie wiadomo, że witamina C jest korzystna dla zdrowia, ponieważ pomaga organizmowi zwalczać wirusy i radzić sobie z infekcjami. Jednak korzyści z jej stosowania obejmują też skórę.
Rozpad kolagenu może sprawić, że Twoja skóra straci elastyczność. Witamina C pomaga ją z powrotem naprężyć.
Witamina C pomaga również w leczeniu, jeśli akurat borykasz się z jakimiś schorzeniami skóry. Dowody wskazują również na to, że oprócz likwidowania wolnych rodników, witamina C pomaga usuwać zniszczenia DNA, do których wolne rodniki się przyczyniają po przekroczeniu granicy obronnej komórki.
Witaminę C naturalnie znajdziemy w owocach i warzywach, m.in. czarnej porzeczce, truskawkach, kiwi, natce pietruszki, papryce i brukselce. Jeśli chodzi o gotowe suplementy, najlepsza jest liposomalna witamina C.
 
Następnym razem, kiedy pomyślisz o wycieczce do drogerii po nowy kosmetyk, spróbuj najpierw przyjrzeć się produktom w swojej kuchni i przeanalizuj swoją dietę.
Pozbycie się toksyn i syntetycznych chemikaliów oraz skierowanie się ku naturalnym produktom może okazać się odpowiedzią na Twoje skórne problemy.
 

zyciebezchemii

Click Here to Leave a Comment Below

Leave a Reply: